TÜBİTAK tarafından çevrim içi düzenlenecek olan Genel Bilgilendirme Etkinliği’ne davet etmekten memnuniyet duyuyoruz. Etkinlik, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen ve yürütücüsünün T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ana yararlanıcısının TÜBİTAK olduğu ve Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında desteklenen “Ufuk 2020’de Türkiye Faz-II” Teknik Destek Projesi kapsamında gerçekleştirilecektir.

Etkinlik, Ufuk Avrupa Çerçeve Programları kapsamında yeni ve oldukça önemli Ufuk Avrupa’nın son yeniliği olan Misyonlar dâhilindeki “2030 Yılına Kadar 100 İklim-Nötr ve Akıllı Şehir” çağrı başvurusu hakkında bilgi edinmek isteyen Türk Belediyeler ve katılımcılara yönelik olacaktır. Çevrim içi etkinlik aşağıdaki üç temel konu çerçevesinde gerçekleşecektir:

•    Avrupa Misyonları Programı (Misyonlar’a Giriş),
•    AB Misyonu: İklim-Nötr ve Akıllı Şehirler (Çağrı’nın İçeriği),
•   ”2030 Yılına Kadar 100 İklim-Nötr ve Akıllı Şehir” Misyonu’na Katılmak Üzere Başvuru için Gerekli Niyet Beyânı Çağrısı

Avrupa Birliği Misyonları, 2021-2027 yılları için Ufuk Avrupa Araştırma ve İnovasyon Programı’nın getirmiş olduğu bir yeniliktir. Daha fazla bilgi için Avrupa Komisyonu’nun resmi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Etkinlik, 12 Ocak 2022 tarihinde Türkiye Saati ile 13:00’da çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir.

Kayıt: Kaydınızı takip eden link aracılığıyla ‘Google Forms’ üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.